#KonumuzSensin ile Ulaşım ve Yemekhane Desteği!


Borusan Kocabıyık Vakfı, üniversitelilerin yaşadıkları beslenme ve ulaşım sorunlarına kayıtsız kalmayarak bizimle iletişime geçti ve #KonumuzSensin kampanyasını 2022’de de tekrar gündeme getirdi.

Geçtiğimiz yıl Borusan Kocabıyık Vakfı, Borusan Grup Şirketleri ve gönüllülerin desteğiyle 1.200’den fazla üniversite öğrencisinin yurt ve yemekhane giderleri için 1 milyon TL’den fazla destek sağlamıştık. Son dönemde üniversite öğrencileri ile yaptığımız focus grup görüşmelerinde ve aldığımız mesajlarda, gençlerin birincil ihtiyaçlarından olan ulaşım ve yemekhane masraflarını karşılamakta güçlük çektiklerini ve bu ihtiyaçları karşılayamadıkları zaman sosyal, psikolojik ve akademik açıdan olumsuz etkilendiklerini sıkça dile getirdiklerini gördük.

29 Kasım 2022 #PaylaşımGünü gibi, topluma paylaşma kültürünün ne kadar önemli olduğunu hatırlatan güzel bir günde başlayan #KonumuzSensin projemizi tekrar başlattık.

Borusan Kocabıyık Vakfı, başlangıçta 1.000 üniversite öğrencisinin; 300 TL’si Yemekhane, 100 TL’si ise Ulaşım olacak şekilde toplam 400 TL’lik bir aylık yemekhane ve ulaşım masraflarını üstlendiği bu projeden daha fazla öğrencisinin yararlanmasını istiyoruz.

Web sitemizdeki “Askıda Bırak” sekmesinde bulunan destek paketlerinden birini seçerek sizler de üniversite öğrencilerinin eğitimine destek olabilirsiniz.

Askıya Bırakmak İçin Tıklayın


Askıya bırakılan destek paketlerini talep etmek için ise aşağıdaki başvuru formunu doldurarak kaydınızı oluşturabilirsiniz. 20 Aralık 2022 günü sonlanacak başvuruların ardından destek paketlerinin verileceği öğrenciler belirlenerek web sitemizde yayınlanacaktır.

Askıdan Almak İçin Tıklayın