Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesi

İnternet üzerinden www.askidanevar.com ‘site’ üyeliği için sözleşme yapacağınız şirket Oğuzhan Canım şahıs şirketidir. Sözleşmenin devamında ‘Şirketimiz’ olarak anılacaktır.

İletişim bilgileri:

Adres: Maslak Mah. Ahi Evran Cad. Nazmi Akbacı İş Hanı No:3 Daire: 263 Sarıyer/İstanbul.

Danışma ve sorular için info@askidanevar.com adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Üyelik sözleşmesi, üyelik formunun doldurulması, onaylanması ile tamamlanır ve yürürlüğe girer. Üyelik bilgilerinin hatasız ve eksiksiz girilmesi gerekmektedir.

Üyelik 2 şekilde olabilir:

  1. Öğrenci üye: Askıdaki ürün ve/veya hizmetten faydalanacak üniversite öğrencisi üye,
  2. Gönüllü üye: Öğrenci üyelerin faydalanması için askıya yemek bırakan üye.

Öğrenci üye, askıdaki hizmet ve/veya üründen faydalanmak üzere ilgili uzantıyı tıkladığında, öğrenci olduğunu gösterir bilgileri sitemizle paylaşır. Böylelikle üyeliği teyit edilmiş olur ve başvuru sırasına göre yemeği almaya hak kazanır. Sitemizdeki gönüllü üyelerin yapacağı bireysel yemek ısmarlamanın dışında bir diğer yöntem de,  askıya bırakılan diğer ürün ve hizmetlerdir. Bunlar kitaptan, konser biletine kadar geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bunlardan yaralanacak öğrenci üye ise sitemiz için geliştirilen yazılım aracılığıyla çekiliş yoluyla belirlenir. Gönüllü üyenin ise bu sözleşmeyi onaylaması yeterlidir. Gönüllü üye Şirketimizle anlaşmalı olan restoranlardan ve menülerden, ısmarlamak istediği kadarını seçip, onun karşılığı olan ödemeyi yaptığı anda, yemek Sitemizde öğrenci üyenin faydasına sunulur. Ürün ve/veya hizmetlerden faydalanmaya hak kazanan öğrenci üye, üyelik bilgileri formuna yazdığı mail adresine gönderilecek bir maille bilgilendirilir. Ürün ve/veya hizmetten ne şekilde faydalanılacağı bilgilendirme mailinde açıklanır.

Herhangi bir gerekçe göstermeye gerek olmaksızın sözleşme her zaman üye veya Şirketimiz tarafından sonlandırılabilir. Bunun için üyenin "Hesabım" menüsü altında bulunan "Üyelikten Ayrıl" linkine tıklayarak mevcut şifresini girip "Üyelikten Ayrıl" butonuna basması yeterlidir.

Üyenin girdiği verilerin güvenliği için gereken önlemler şirketimiz tarafından internet altyapısı çalışmalarıyla sağlanmaktadır.

Sitemiz ya da sitemizin uzantılarının kullanımında tüm kredi kartı işlemleri ve onayları Şirketimizden bağımsız olarak ilgili Banka ve benzeri Kart Kuruluşlarınca online olarak gönüllü üye ile bu kurumlar arasında gerçekleştirilmektedir. Kredi kartı ‘şifresi gibi bilgiler Şirketimiz tarafından görülemez ve kaydedilemez.’

Sitemize üyelik için girilen bilgiler diğer üyeler tarafından da görüntülenemez

Sitemizin ya da sitedeki bilgilerin vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplerle, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Şirketimiz sorumlu değildir. Şirketimiz, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Şirketimizin internet sitesine girilmesi ile üyelerin, kendisine ait olmayan IP adresi, elektronik posta adresi, ismi gibi kişisel bilgileri kullanması halinde bundan dolayı doğabilecek hiçbir hukuki ve cezai yükümlülüğü yoktur.

Şirketimiz, sitemizde sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden düzenleme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklik sitede yayım anında yürürlüğe girer ve üye her zaman değişikliklerin bildirilmesini talep edebilir. Sitemiz üzerinden ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları ve kullanım şartları geçerlidir. Sitemizden ulaşılan diğer sitelerin etnik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri ve benzer sebeplerle oluşabilecek uyuşmazlık, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Şirketimizin, üye tarafından siteye kayıt formunda yazılmış olan veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, reklam, tanıtım, bildirim ve diğer amaçlarla üyeye ulaşma hakkı bulunmaktadır. Üye bu sözleşmeyi kabul etmekle aksine bir yazılı bildirimi olmadığı müddetçe Şirketimizin kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

İnternet sitesinde üyelik iptal ve hesap silme işlemi, üye tarafından yapılabilir. Üyeliği iptal olan üyeye ait her türlü kayıt silinecektir. Kullanıcı silinen kayıtlarıyla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

İnternet sitemiz Şirketimizin kontrolünde olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Şirketimiz, bu sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.

Şirketimiz, üyelik formlarından topladığı bilgileri, sözkonusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta veya satmamaktadır.

İnternet sitesini ziyaret eden üyelerin; ziyaret süresi, zamanı, görüntülediği sayfaların bilgileri takip edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Şirketimiz ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamakta veya yorumlatmaktadır. Kişisel bilgi içermeyen bu istatistiksel veriler, askıdanevar.com üyelerine daha etkin bir hizmet verebilmek, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam sponsorluk vb. konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır.  

Şirketimiz tarafından talep edilen üyelik bilgileri, dönemsel kampanya çalışmaları, üye profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanmasına yönelik sınıflandırma ve kişisel bilgiler vasıtasıyla oluşturulacak reklam, tanıtım, pazarlama faaliyetlerinin devam etmesi amacıyla saklanmakta ve bu amaçla kullanılmaktadır.

Kullanıcı bilgileri, ancak resmi makamlar tarafından usulüne uygun talep edilmesi halinde ve hukuken resmi makamlara açıklama yapmak zorunluluğu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanacaktır.

Kullanıcının forma girdiği tüm bilgilere yalnız kendisi ulaşıp, değiştirebilir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Kullanıcının üyelik adresi ve şifresinin üçüncü bir kişi tarafından biliniyor ve üyeliğinin kullanılıyor olmasından dolayı Şirketimiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yukarıda belirtilen esasları ve izinleri vermeyi kabul ediyorsanız lütfen sözleşmeyi onaylayın.  

Askıda Ne Var – adına Oğuzhan Canım